January 29, 2024

Usługi Rotoskopowe

Owiedz się, na czym polega rotoskopia!

Animatorzy śledzą klatka po klatce materiał filmowy, aby stworzyć realistyczną akcję, co nazywa się rotoskopią. Rotoskopia to technika animacji. Kiedy nie było jeszcze komputerów, polsko-amerykański animator wynalazł urządzenie projekcyjne do rotoskopii, które nazwano rotoskopem. Początkowo, aby ukończyć usługi rotoskopowe dla zdjęć z filmów akcji na żywo, animatorzy wyświetlali te zdjęcia na szklanym panelu, a następnie rysowali po nich. Później te usługi rotoskopowe zostały wykonane na komputerze, ponieważ sprzęt rotoskopowy został zastąpiony komputerami. Ale nazwa pozostała ta sama i nadal nazywa się to rotoskopią. Obecnie praca usługi rotoskopowe jest wykonywana przez różne oprogramowanie opracowane do wykonywania rotoskopii. Te usługi rotoskopowe służą do tworzenia efektów specjalnych w filmach, a także do łączenia postaci z kreskówek, powszechnie znanych jako komponowanie, w żywe scenerie.

Kiedy mówimy o mapie sekwencji lub teksturze rotoskopowej, mamy na myśli włączenie animacji i wideo. W prostych słowach możemy powiedzieć, że możemy realistycznie zaimplementować kolejny film w tle z dopasowaniem do pierwszego planu. Można powiedzieć, że powyższy proces to rotoskopia, podczas której na płycie żywej tworzona jest mata, którą można włączyć/skomponować na innym tle.

W filmach akcji i filmach z efektami specjalnymi do tworzenia efektów specjalnych używa się usługi rotoskopowe. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie rotoskopii i zapewniamy naszym klientom najlepsze usługi w zakresie rotoskopii i prac VFX. Za pomocą metody Tracing nasi animatorzy tworzą matę/sylwetkę i w ten sposób wyodrębniamy ten obiekt do skomponowania z innym tłem. Zwykle stosuje się technikę zielonego ekranu, aby ułatwić nakładanie warstw, a w niektórych przypadkach działa również niebieski ekran. usługi rotoskopowe są zawsze używane w celu zapewnienia specjalnych efektów wizualnych w każdym filmie.

Kiedy element jest wyodrębniany z jednego miejsca na inne tło za pomocą rotoskopii, animatorzy muszą prześledzić ten element w oprogramowaniu do komponowania i utworzyć nowy kanał alfa dla tej konkretnej części wideo lub obrazów. Ponieważ wideo generowane z kamery nie zawiera danych alfa, animatorzy muszą tworzyć dane alfa ręcznie, śledząc element w filmie. W związku z tym wokół elementu tworzone są różne obiekty/kształty i animowane tak, aby pasowały do każdego ruchu klatki. usługi rotoskopowe/proces nie jest grą jednodniową, wszystko zależy od złożoności ujęcia i kadru, w związku z czym jego ukończenie może zająć trochę czasu, czasem w ciągu godziny, a czasem w ciągu kilku dni.

W dzisiejszym przemyśle telewizyjnym i filmowym główną rolę odgrywają studia rotoskopowe. Każdy film lub serial jest teraz dniem, w którym wykorzystuje się efekty specjalne, aby pokazać widzom wspaniałe rzeczy. W tym scenariuszu wzrasta rola rotoskopii i usług VFX. Aby zaspokoić potrzeby branży w postaci najlepszego usługi rotoskopowe i artysty, posiadamy wiedzę specjalistyczną we wszystkich Twoich potrzebach związanych z efektami wizualnymi i rotoskopią. Nasi Roto Artists są najlepsi w branży i potrafią nie tylko kompostować elementy z niebieskiego lub zielonego ekranu, ale także tła, które nie mają niebieskich lub zielonych ekranów. Sprawiamy, że proces i usługi rotoskopii są dla Ciebie proste i niedrogie.

Różne narzędzia cyfrowe dostępne w dzisiejszym scenariuszu znacznie zmieniły sztukę rotoskopii. Narzędzia te pomogły artystom Roto w tworzeniu niesamowitych efektów wizualnych i filmów akcji na żywo, dzięki czemu usługi rotoskopowe jest łatwiejszy i usprawniony. Jako studio rotoskopii omawiamy obecnie różne techniki stosowane w rotoskopii, takie jak tworzenie mat, poprawianie farby, konwersja stereoskopowa, śledzenie ruchu, klonowanie cyfrowe i malowanie z efektami. Zanurzmy się w świat technik rotoskopowych

Malowanie efektów:

Kiedy potrzebujemy szybko dodać nowe elementy do sceny stosujemy malowanie efektowe. Wielu wykwalifikowanych artystów używa pędzla lub aerografu do szybszego tworzenia efektów specjalnych. W wielu scenach te efekty malowania są stosowane na ramkach, aby uzyskać różne efekty wizualne. Niektóre programy do automatycznego malowania są również wykorzystywane do zapewniania wspaniałych efektów wizualnych.

Klonowanie:

W przypadku retuszowania filmu lub materiału wideo prace malarskie wykonuje się metodą rotoskopii. Obejmuje to usuwanie zarysowań, kurzu, logo, przewodów i przystawek itp. Aby wykonać wszystkie te zadania i prace malarskie, narzędzie roto powinno zapewniać klonowanie czasowe i przestrzenne. Aby pobrać piksel z jednej pozycji ramki i pomalować źródło w inną pozycję ramki, stosuje się klonowanie przestrzenne. Przykładem jest narzędzie do pieczątek. Kiedy zachodzi potrzeba sekwencyjnego malowania pikseli z jednej klatki do drugiej, stosuje się klonowanie tymczasowe.

Matowe stworzenie:

Większa część procesu komponowania składa się z tworzenia mat blokujących lub nazywanych kanałami alfa/maskami. Materię można nazwać klipem w skali szarości, który zasadniczo służy do tworzenia fragmentów materiału tła. Część czarnego obszaru jest zasłonięta, a część białego obszaru jest widoczna. Jeśli mat ma szary obszar, będzie półprzezroczysty. Roto to sztuka wycinania precyzyjnego kamienia o spójnych krawędziach. Jeśli mat jest niechlujny lub kiepski, ukończona praca nie będzie dobra i będzie nie do przyjęcia.

Śledzenie ruchu:

Do analizy piksela lub subpiksela w klipie wykorzystuje się śledzenie ruchu. Następnie podąża za pikselem i subpikselami, aby znaleźć dokładne współrzędne każdej klatki. Śledzenie ruchu służy przede wszystkim do przenoszenia i stabilizacji meczu.

Stereo Roto:

Wraz z postępem technologicznym, Roto również odnotowało ogromny rozwój. Roto stereo składa się zasadniczo z 2 typów, przepływu pracy stereo i konwersji stereo. Praca w trybie stereo odnosi się do kręcenia materiału dwoma kamerami i możliwie najściślejszego dopasowania rotacji w prawym oku do rotacji w lewym oku. Jeśli nie zostanie dopasowane, może to prowadzić do złego doświadczenia użytkownika.

rotoscoping india

Drodzy my, klienci